СПРЕЧЕТЕ ГО ПАЃАЊЕТО НА КОСАТА ВО ЕСЕН: Исфрлете ги овие лоши навики од вашиот живот за погуста и поцврста коса

23 ноември, 20220
shutterstock_1290376192

За есенското паѓање на косата постојат начини со кои може да се успори или запре, а освен животот без стрес, рекреацијата, здравиот живот и спорт, важна е и исхраната.

 

 

 

Јасно е дека и косата се храни. Додајте и го потребното, витамини, протеини и минерали.

 

Јадете риба, млеко, млечни производи и месо, овошје и зеленчук.

 

Витамините А, Е и Д се најважни за неа, како и селен, цинк, бакар.

 

Намалете со мастите и пијте многу вода.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber