Супермесечината во Водолија ни доаѓа на 11-ти Август: Ќе направи колапс во животот на овие ТРИ хороскопски знаци

10 август, 20220
1343961_38807936492-42c96dea7b-z_ff

Полната месечина нè очекува овој месец на 11 август, а својот врв ќе го достигне во 21 часот и 36 минути, а особено е важно што ова ќе биде последната Супермесечина во 2022 година.

Астролозите велат дека на што и да се фокусирате во овој период ќе дојде до кулминација, или до точка на вриење. Полната месечина во Водолија овој пат најмногу ќе ги погоди следните три знаци:

Бик

Користете го овој период за паузирање, размислување и прилагодување на пречките што неодамна се појавија во вашиот живот. Ова ќе биде добредојдено забавување, особено во светлината на фактот дека тие имаат многу фрустрации и динамично темпо на работа.

Лав

Оваа полна месечина особено ќе го погоди полето на вашата врска; па можете да очекувате турбулентни моменти, барем додека не ја исчистите главата и не го отворите срцето. Ве очекува дилема помеѓу она што ви го кажува умот и она што ви го кажува срцето. Останете доследни на вашите потреби и желби и обидете се да најдете компромисно решение, тоа секогаш постои, дури и ако не го гледаме најјасно.

Скорпија

Она што е сигурно е дека во себе ќе почувствувате борба помеѓу мекиот, емотивен дел од вашето битие и оној што треба да се заштити. Исто така, овој период ќе ги обои вашите сериозни намери, односно потези кои би можеле да се однесуваат на целиот ваш живот. Тоа може да биде купување или изнајмување простор за живеење или обновување или ревидирање на врската со некој многу близок во семејството – родители, браќа и сестри… Исто така, ова може да се однесува на потенцијално преселување во заеднички простор со емотивен партнер или напуштање на родителскиот дом.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit