Тајната на Хвар: Една од најубавите плажи на островот, која е заштитена од гужви и туристи

4 август, 20220
62354894

Причината поради која Лучишча, опкружена со високи карпи, го зачувува својот мир во лето е тоа што до неа може да се стигне преку макадам или со брод, а за да бидете сигурни дека ќе можете да уживате во тишината, дојдете што е можно порано.

Во своето портфолио островот Хвар крие бројни прекрасни плажи, а на листата на најубави се наоѓаат Врбоска, Дубовица, Зараче, Громин Долац, Мекичевица, Велики покрвеник, Дарија, Феронија, Јагодна, Мала Стинива, Ника… Но, ако сте решиле да го посетите овој миризлив остров среде сезона, големи се шансите да се измачите пред да најдете идеално место за оставање на пешкирот.

62354895
62354896
62354897

Оние среќници кои имаат некој локалец кој ќе им шепне за мирни заливи за кои не можете многу да дознаете со „гуглање“, полесно ќе најдат парче мир со поглед на тиркизното синило. Една таква плажа е скриена недалеку од Света Недела.

Оваа убавина ја посетуваат оние кои бараат мир, мирис на зеленило и поглед на големото синило. Причината поради која Лучишча, опкружена со високи карпи, го зачувува својот мир во лето е тоа што до неа може да се стигне преку макадам или со брод, а за да бидете сигурни дека ќе можете да уживате во тишината, дојдете што е можно порано. Понесете и маска за нуркање бидејќи морското дно е богато, а под површината ќе наидете на извор. Како изгледа плажата погледнете во видеото.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit