Тврди дека е син на кралот Чарлс и Камила, а сега ја крена јавноста на нозе: „Ќе мора да направат ДНК“ (ФОТО)

14 септември, 20220
Screenshot_6

Титулата нема да го спаси од судот“ – тврди Симон Доранте – Деј

 

 

Повеќе од една деценија, кралското семејство трпи медиумски и правен притисок, зад кој стои 56-годишниот Сајмон Доранте-Деј. Смртта на кралицата Елизабета повторно ги активираше старите теми, а една од најголемите секако е Сајмон, кој тврди дека е син на принцот (сега крал) Чарлс и Камила Паркер Боулс.

 

Имено, Доранте тврди дека тој е плод на нивната љубов која датира од периодот на раниот пубертет и дека како син на малолетник бил даден на посвојување, а потоа преселен во Австралија и заборавен од родителите. Не се знае точно со какви докази располага, но интересно е што судот не ги ислушал неговите барања и ги одбил како неосновани.

 

Доранте сега бара новоустоличениот крал на Англија, Чарлс III, да се согласи на ДНК тест, кој ќе утврди дали обвинувањата што ги упатил се оправдани. Во разговор со адвокатите, тврди Сајмон, добил потврда дека титулата нема да го амнестира неговиот наводен татко од тестирањето:

 

„Адвокатите ме уверија дека статусот на монархот не може да го спречи Чарлс да направи ДНК тест ако добие наредба од судот. Иако има огромна моќ во неговите раце, сите мора да бидеме исти пред законот. Истото важи и за Камила“, изјавил за англиски Канал7.

“Не се плашам од нив. Можам да поместам планини ако сакам. Ме интересира само правдата”, заклучил можниот наследник на англиската круна.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit