ТЕСТ ЗА ЛИЧНОСТ: Одговорете на овие осум прашања и откријте каков ПОГЛЕД на светот имате

27 ноември, 20220
Screenshot_2

Научете нешто ново за себе

 

 

 

Можно е да се дадат исти одговори на различни прашања и да, не гледајте ги резултатите. Сега земете пенкало и хартија и започнете:

 

Прашања:

 

 1. Гледате во морето (ваше прво чувство, можете да ги затворите очите…)

 

 1. Шетате во шума и гледате под вашите нозе (што чувствувате? Времето на одговор не е повеќе од 30 секунди)

 

 1. Го гледате летот на галебите (што чувствувате?)

 

 1. Гледате стадо коњи (напишете прво што чувствувате, не размислувајте долго)

 

 1. Во пустината гледате ѕид со мал отвор, зад кој има оаза (во овој случај се потребни вашите постапки, не размислувајте, пишувајте што ќе правите)

 

 1. Повторно пустината. Уморни сте од долгото патување. Гледате сад со вода (што правите? можеби ви звучи тривијално, но одговорот напишете го на хартија)

 

 1. Изгубени сте во шумата. Се стемнува. Гледате куќа со осветлен прозорец (што правите? напишете)

 

 1. Во магла сте (вашите постапки? како ќе се однесувате)

 

 

 

Резултати:

 

 1. Вашиот став кон животот, емоциите, чувствата.

 

 1. Како се чувствувате во вашето семејство.

 

 1. Вашиот однос кон жените.

 

 1. Вашиот однос кон мажите.

 

 1. Ваша основна животна стратегија, цел. Како ги решавате вашите проблеми

 

 1. Вашиот сексуален живот. Избор на партнер.

 

 1. Вашата подготвеност за брак.

 

 1. Вашиот однос кон смртта.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş