ТОП ЏЕМПЕРИ ЗА ЛАДНИТЕ ДЕНОВИ! Гломазните модели се носат и како фустани, а најпопуларни се оние со откриени раменици

24 ноември, 20220
635273_sweaters-g3040b0698-1920_f

Кога размислувате што да облечете, а сакате да ви биде топло и практично, изберете џемпер

Тие се во тренд, се носат во разни бои, а некои модели се такви што можете да ги носите како туники и фустани. Светските стилисти имаат свои фаворити за оваа сезона.

  1. Со голи раменици

Моделите кои ги откриваат рамената и клучната коска се хит. Нема да ви биде ладно, а ќе се чувствувате предизвикувачки бидејќи овој модел го открива најженствениот дел од телото.

  1. Џемпер-туника со каиш

Гломазниот џемпер понекогаш може да биде решение, но доколку сакате да изгледате поелегантно, користете ремен. Ќе ја истакне вашата половина. Носете го со хеланки или тесни панталони.

  1. Комбинации на материјали

Комбинацијата на памук и вештачко крзно им дава на џемперите форма јакничка, што ги прави одличен избор за комбинирање со деловна или облека за состаноци.

  1. Џемпери со пруги

Иако морнаричкиот стил е повеќе за летно време, темните пруги на бела позадина ги „обоија“ џемперите за оваа сезона. Моделите со риги инаку се популарни без разлика на боите.

  1. Пастелни нијанси

Пастелните нијанси на џемпери се малку неочекуван избор за ладно време, но впечатливи се и носат топлина.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber