ТОРТА готова за 15 минути: едноставна, вкусна и идеална за сите прилики (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

22 ноември, 20220
untitled_design_29

Ќе ги воодушевите сите

 

 

 

СОСТОЈКИ :

 

  • 8 јајца
  • 8 лажици шеќер
  • 2 кесички шлаг крем од ванила (150 гр.)
  • 2 кесички шлаг крем од чоколадо (150 гр)
  • 150 гр чоколадо
  • 6 лажици брашно
  • 4 лажици какао
  • 4 супени лажици кокос
  • 100 мл. масло
  • 1 прашок за пециво

 

Подготовка:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber