Трик кој вреди злато: Еве што да правите за во замрзнувачот никогаш да не ви се собира мраз!

21 септември, 20220
345380_shutterstock-311049080_ff

Секој кој некогаш се обидел брзо да го исчисти замрзнувачот знае дека тоа е невозможна мисија.

Доколку имате стар тип на замрзнувач кој нема самочистење и мора рачно да го одмрзнете, имаме добри вести за вас.

Постои начин никогаш повеќе да не морате да поминувате часови за чистење на вашиот фрижидер и замрзнувач.

Сè што треба да направите е да ги премачкате ѕидовите на замрзнувачот и фрижидерот со масло по чистењето.

Ќе создадете лизгава површина на која мразот нема да се залепи и на тој начин ќе ги зачувате рацете, нема бришење, а замрзнувачот секогаш ќе биде чист и никаде нема да има дамка мраз.

Frižider

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit