Трик кој ќе ве воодушеви: Еве како да ја исчистите внатрешноста на стаклото на рерната (ВИДЕО)

22 ноември, 20220
676

Чистењето на рерната е една од најнапорните работи

Кога ќе дојде време за чистење на рерната, секоја жена има проблем да избере средство кое ќе и го врати сјајот, а еден од најголемите проблеми е внатрешното стакло на рерната, кое многу тешко се чисти.

Една жена на Тик Ток открила трик кој ги воодушевил сите припаднички на понежниот пол, бидејќи многу им ги олеснил маките. Треба да го извадите стаклото така што ќе го отстраните горниот дел од рамката и нежно ќе го извадите стаклото.

Најдоброто средство за чистење стакло е сода бикарбона и вода. Измешајте ги овие две состојки и направете густа смеса. Потоа намачкајте ја околу вратата на рерната и оставете ја да отстои половина час, а потоа исчистете ја со влажен сунѓер. Потоа нежно вратете го стаклото во рамката и добро прицврстете.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber