Трик со ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА кој ќе ве спаси: Хит метод со кој вашиот ТОАЛЕТ секогаш ќе мириса убаво

6 август, 20220
26523_toalet-papir_f

За миризлив тоалет не ви се потребни спрејови и освежувачи

Наместо да ја испрскате бањата со разни освежувачи кои можат да имаат агресивен и силен мирис, земете ролна тоалетна хартија и есенцијално масло по ваш избор – цитрус, нане, лаванда, роза…

На картонскиот, внатрешниот дел од ролната, додајте пет капки (или повеќе ако сакате појак мирис) и вратете ја ролната на држачот – толку! Покрај тоа што е многу евтин, овој трик одзема само 30 секунди од вашето време.

Не е неопходно секој ден да додавате капки, бидејќи мирисот, секогаш кога ќе ја откинете хартијата од ролната, повторно се „активира“ и се шири низ просторијата. Само повторете го процесот кога ќе ставите нова ролна. Само внимавајте маслото да не дојде во допир со хартијата, бидејќи есенцијалните масла можат да ја иритираат кожата, особено интимните делови каде што се користи хартијата, пишува „Reader’s Digest“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit