Три важни работи кои можат да го поправат секој лош секс

19 септември, 20220
62381022-seks

За градење сексуална самодоверба потребно е искуство. Овие чекори ќе ви помогнат да го зајакнете истото, со што ќе се чувствувате целосно задоволни

1. Бидете кралица на сопственото задоволство

Познато е дека жените кои почесто мастурбираат се посигурни во сексот, а во него наоѓаат поголемо задоволство затоа што знаат да кулминираат.

„Ако сè уште не сте го направиле тоа, дефинитивно одвојте време да ги откриете сопствените ерогени зони, како и интензитетот на допир кој најмногу ви одговара“, вели сексологот Емили Морс.

2. Научете да го гледате вашето тело како секси

Љубовта кон сопственото тело и гледањето на себеси како сексуално суштество е важно за сексуалната самодоверба. За да ја постигнете оваа цел, важно е да вежбате. Облечете лелеава свилена долна облека, тесен фустан, штикли или кој било друг додаток кој ве прави пожелни, прошетајте се пред огледалото и навикнете се на оваа идеја.

3. Кажете ги овие три магични зборови

Никој не може да ви ги чита мислите, па ако сакате нешто, мора да го побарате. Ова правило особено важи во случај на секс. Ако вашиот партнер прави нешто за време на сексот што не ви се допаѓа, најдобро е да му кажете.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit