УТРЕ ТОЧНО ВО 04:52 ЌЕ СЕ СЛУЧИ НЕВЕРОЈАТЕН ПРЕСВРТ! Пристигнува младата Месечина во Рак – 4 знаци да се подготват!

28 јуни, 20220
Screenshot_9

Утре наутро во 4:52 минути пристигнува важен астролошки настан, а тоа е младата Месечина во водениот знак Рак, која ќе има силно влијание врз сите хороскопски знаци.

 

 

Бидејќи Ракот е знак кој го симболизира домот и семејството, јасно е дека младата месечина ќе ги активира овие полиња, па најмногу ќе бидеме фокусирани на тоа.

 

Ракот е знак кој е емотивно променлив и ранлив, па затоа младата месечина во овој знак ќе биде поттик за да бидеме загрижени, но ова е астролошки настан кој нѐ потсетува дека е време да се грижиме за себе, а не само за другите луѓето и семејството..

 

Младата месечина е будење на мајчиниот инстинкт на нов начин, кој ќе биде важен за припадничките на понежниот пол. Овој аспект е потсетник за тоа како треба да ја негуваме љубовта.

 

Промената на расположението, насобраните фрустрации и емоционалното незадоволство ќе бидат придружна манифестација на овој аспект што доаѓа утре, 29 јуни, во раните утрински часови.

 

Младата месечина во Рак најмногу ќе ги погоди четирите хороскопски знаци, и тоа Рак, Овен, Јарец и Вага.

 

Овен

 

 

 

Младата месечина го активира вашиот приватен живот, Овен, ве поттикнува да оцените колку давате и добивате од вашите најблиски. „Постои голема можност за подобра емотивна поврзаност со членовите на семејството или цимерите, но и потенцијал да бидат емотивно манипулирани од родителите или некој со кој живеат“, велат астролозите. Добра идеја е да забавите и да се фокусирате на себе.

 

 

 

Вашиот однос со семејството може да биде премногу заштитнички во овој момент, но најдобро е да заштедите енергија. Јупитер, планетата која управува со богатството, ве поттикнува да се справите со себе. Од Овенот се бара да се фокусира повеќе на сопствениот потенцијал за раст и да не се потпира премногу на своето семејство или животна ситуација“, додаваат астролозите.

 

 

 

Рак

 

 

 

Вашиот комплекс на спасител се засилува за време на младата месечина, Рак, но наместо да ве инспирира да им помагате на другите, ве поттикнува да размислувате за сопствената жртва за другите и колку вреди. Во моментов, се работи за вашата способност да се фокусирате на себе и да дозволите другите да се грижат за вас – ова лудило сè уште се случува на вашиот дом.

 

 

 

„Од ракот се бара да се фокусира на сопствените емоционални двигатели и исцелување бидејќи само така можат да почувствуваат подобрување во сите аспекти на животот“, објаснуваат астролозите.

 

 

 

Вага

 

 

 

Станува интензивно во вашиот деловен живот, Вага, но додека се борите за успех, Младата Месечина ве замолува да се сеќавате на луѓето на работа кои ви помогнале да стигнете таму. Ова лунирање може да ја изрази вашата натпреварувачка страна што може лошо да влијае на вашите колеги. „Вагата има голема способност да манифестира нова работа или да напредува за време на оваа нова месечина“, објаснуваат астролозите. „Лилит се спојува со оваа млада Месечина во десеттата куќа на Вагата во нејзината кариера и укажува на одлична нова деловна можност“.

 

 

 

Сепак, додека одите кон вашите цели, погрижете се да играте фер. „Гледајте на другите луѓе како да се на истиот пат со вас, а не како да стојат пред вас и создаваат пречка за вашиот успех“, советуваат астролозите.

 

 

 

Јарец

 

 

 

Младата Месечина ќе ги разниша вашите најинтимни врски, Јарци. Најдобро е да се преиспита што се случува – дали се појавија нови проблеми или стари кои се засилија? Иако обично донесувате одлуки врз основа на рационални идеи, може да се најдете во ситуација да ги следите вашите чувства, а не вашиот ум. „Доколку Јарците се во тешка врска во последно време, ова може да биде пресвртница – или за нов почеток или за раскинување. Јупитер на квадратот на младата месечина во четвртата куќа на Јарецот може да го разбуди стариот гнев. Престанете со сите нездрави обрасци во вашиот живот, но здраво и мудро“, советуваат астролозите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit