Фантазирате за ПОВЕЌЕ секс и страст? Еве методи кои сигурно ќе дадат резултати

24 ноември, 20220
676 (1)

Најпрво, редовниот однос ја подобрува врската. Мажите секогаш се одлучуваат за страсни врски, а за да има страст во врската потребно е двете страни да придонесат. Затоа мажите ги бираат страсните жени како најпосакувани.

Сексот влијае на расположението, помага во зајакнувањето на имунитетот, ефикасен е во борбата против стресот и што е најважно ја одржува и подобрува вашата врска.

Неодамна во Америка било спроведено истражување кое покажува дека во просек две третини од жените водат љубов само еднаш неделно. По спроведеното истражување, лекарите од Универзитетот Колумбија се позанимавале со овој проблем. Тие направиле анализа на нивните пациентки за да откријат кои се причините и кои се решенијата за ваквите ретки сексуални односи.

Заморот е најчестиот изговор. Сепак, има решение и за тоа. Освен што мора да спиете доволно, вежбањето е исто така корисно, бидејќи ќе ви даде повеќе енергија. Освен тоа, самиот секс не мора да трае предолго, доколку батериите не ви се полни, брзинскиот секс ќе ја освежи врската.

Нерасположението е една од главните причини зошто страста се намалува кога сте во врска со партнерот подолго време. За да ги зачините работите, пробајте секс надвор од спалната соба, секси играчки или експериментирајте со пози. Бидете свесни дека на расположението влијаат хормоните, особено пред менструацијата. Потоа се препорачува да се намали внесот на сол и кофеин во организмот и да се пие многу вода за да се чувствувате подобро. Контрацепцијата исто така влијае на расположението. Сведете ги овие причини на минимум и ќе видите како желбата полека ќе се враќа.

Лутината значително влијае на недостатокот на секс, а може да биде и знак за нерешени проблеми во врската. Расправијата поради вашиот гнев може да доведе до соработка кога ќе одлучите да ја смирите топката и имајте на ум дека вашиот партнер го гледа истото. Партнерот би можел да се води од идејата дека „после кавга е уште послатко“, а решавањето на проблемите во кревет води до подобар секс, до взаемно задоволство.

Главоболката може да ви пречи на вашите сексуални фантазии, затоа имајте на ум дека лековите против болки можат да ви ја намалат желбата за секс. Затоа, не би било лоша идеја да пробате додатоци од магнезиум кои можат да ја намалат зачестеноста на главоболките.

Ова се некои од советите кои произлегле од истражувањето во Колумбија, па ако имате некои од овие проблеми, и некои од овие симптоми, обидете се, дозволете таа стара страст повторно да проработи во вас.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber