ФАНТАСТИЧНОТО ТРИО ПОВТОРНО ПРЕД КАМЕРИ! Се снима продолжението на филмот „Океан“!

17 септември, 20220
Screenshot_10

„Конечно, вистинскиот тим за работата се собра во обид да направи уште еден огромен успех“

 

 

Џорџ Клуни, Бред Пит и Мет Дејмон ќе се обединат за уште еден филм на Оушн – 15 години по последниот дел.

 

„Гласините за филмот во кој глумат Џорџ, Бред и Мер се вртеа со години, но се мислеше дека тоа не е возможно поради нивните преполни распореди“ – изјави извор.

 

Првиот филм од франшизата, „Ocean’s Eleven“, ги следеше Дени Оушн (Џорџ) и Расти Рајан (Бред) додека планираа грабеж од 160 милиони долари од сопственикот на казиното Тери Бенедикт (Енди Гарсија), љубовницата на поранешната сопруга на Дени, Тес (Џулија Робертс). Филмот, објавен во 2001 година, заработи 450 милиони долари на кино благајните и беше проследен со две продолженија.

 

„Ocean’s Eight“, спин-оф со целосно женска актерска екипа од Сандра Булок, беше објавен во 2018 година.

 

Разговорот за филмот „Ocean’s fourteen“ се случи во минатото, но плановите беа прекинати по смртта на Берни Мек – кој го играше Френк Катон – во 2008 година.

 

Сепак, Мет Дејмон изрази интерес за друг филм за време на интервјуто на „Добро утро Америка“ минатата година, но тој рече дека иднината на франшизата зависи од нејзиниот режисер Стивен Содерберг.

 

Тој рече: „Секогаш ќе зависи од Стивен Содерберг ако има приказна. Изгубивме неколку наши членови, па ќе треба да го сфатиме тоа, сега сме исцрпена банда“. Мет мислеше на актерот Карл Рајнер, кој го играше Саул Блум во франшизата, кој почина во 2020 година на 98-годишна возраст.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit