ХОРОСКОП ЗА 17-ТИ ЈАНУАРИ: Јарците се внимателни со емоциите, а Рибите ги привлекува невозможна љубов

17 јануари, 20220
49216dc3bf9ffa9d103a1d3df59a47782e3460af

Овен

Не е добар ден за договори. Одложете сè за некое време, бидејќи ако сега започнете нови преговори, може да ве чекаат големи компликации. Во моментов, надвор од вашето видно поле се информациите кои се клучни за вашиот проект.

Бик

Обврските бараат концентрација и целосна ментална посветеност од вас. Фрустрирани сте од конфликтот помеѓу должноста кон другите и потребата да се задоволувате себеси. Ако најдете задоволство во работата, ќе се ослободите од грчевите, а со тоа и од непријатното чувство дека сте искористени.

Близнаци

Транзитите укажуваат на можност за влегување во конфликт со саканите. Кризата во семејството може да потрае доколку не се потрудите и не преземете конкретни чекори, дури и ако тие ви се непријатни. Запомнете дека тие не се ваши непријатели.

Рак

Опседнати сте со идејата да започнете приватен бизнис. Тесните односи со шефовите и лошата атмосфера во околината може да постави тим од луѓе со кои е можен независен бизнис. Запомнете дека таму каде што владее интересот, спијат љубовта и сочувството.

Лав

Доколку имате проблематични врски во работната средина, овој ден ви носи вистинско откритие. По прераспределбата на задолженоста, добивате неочекуван поттик од личност која досега не била пријателски настроена кон вас.

Девица

Сакате конкретни работи. Сè околу вас е досадно и не знаете за што да се држите и да ја прогласите за водечка ѕвезда на денешницата. Досадна ви е работата, а односите не се подобри ниту дома. Не се откажувајте, меланхолијата е минлива, како и денес.

Вага

Премногу сте ноншалантни во љубовните врски. Вашиот копнеж за слобода може да биде поттик за непријатни дискусии. Доколку не станете сериозни и не прифаќате критики, обичната дискусија може да се претвори во сериозен конфликт и раскинување.

Шкорпија

Ненадејната средба отвора можност еден стар познаник да прерасне во романса. Трпеливо надминете ги можните потешкотии на почетокот бидејќи се ќе ви изгледа многу хаотично. Во текот на вечерта пристигнува неочекуван пресврт кој ќе ве потресе.

Стрелец

Заплеткани сте во маѓепсан круг. Решението ви е пред нос, но вие упорно се држите до старата приказна која ја оправдува целата блокада во која сте се нашле. Одговорноста ја префрлате на ближните, превидувате дека вие сте креаторот на вашата среќа, а не тие.

Јарец

Љубовниот живот сте го пресметале математички, па, според вас, нема шанси работите да не бидат како што сте ги замислиле. Занемарувате дека не е лесно да се предвиди развојот на настаните, особено ако во врската се вклучени емоции.

Водолија

Премногу им давате важност на луѓето кои ве осудуваат само поради сопствената досада. Вашата љубовна врска е само ваша, вашата околина не треба да се грижи за неа. Ако го игнорирате она што другите го зборуваат, ќе сфатите дека на вашата љубовна врска ништо не и недостига.

Риба

Ве привлекува личност со која љубовната врска е невозможна. Страсното расположение го претворате во креативност, која ве исполнува со драгоцена енергија. Големата мотивација ве инспирира за одлични деловни потези кои ќе ви донесат чувство на вистинско задоволство.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber