ХОРОСКОП ЗА 23-ТИ ЈУНИ: На Девиците им е загарантиран успех, а Шкорпијата е на работ на издржливост

23 јуни, 20220
381412fa0da160f11fa7b63b31754cff28743f9c

ОВЕН

Лошите односи во вашата работна средина стануваат неподносливи, па немате друг избор освен да размислувате за заминување. Ситуацијата не е поволна и свесни сте дека со заминувањето би ја искомплицирале и онака незавидната финансиска состојба.

БИК

Се чувствувате како да сте блокирани, како да ви се спречени сите обиди нешто да решите на дипломатски начин. Избегнувајте конфликти со властите и побарајте поддршка од помладите соработници кои се сочувствителни кон вас во овој период.

БЛИЗНАЦИ

Не знаете зошто пропуштивте деловна понуда што сте ја пропуштиле неодамна. За тоа ќе има разговор во кој нема да ви биде удобно. Ако сте спремни да критикувате и да понудите логично оправдување, работата можеби нема да биде изгубена.

РАК

Ова е важен ден за вас. Имате можност да ја завршите целата работа што сте ја започнале, а навечер очекувајте вести за нешто што одамна сте престанале да го чекате. Реагирајте брзо, инаку нешто големо би можело да ви одлезе.

ЛАВ

Партнерот ве провоцира и искушува, па во афект излегува нешто што сте сакале да го премолчите. Сè може да кулминира со одлука од која се плашите. Во незавидна положба сте, не сакате да одите понатаму, но не би сакале ниту да раскинете.

ДЕВИЦА

Вклучете ги соработниците и направете план за колективна работа. Успехот е можен само на овој начин. Со големо задоволство ќе си ја вршите работата заедно, па успехот е познат. Внимавајте на финансиите, ве очекува непланиран трошок.

ВАГА

Ја прифаќате работата што требаше да ја завршат вашите соработници. Поради некоја причина, мислевте дека е ваша должност да се жртвувате. Фокусирајте ја вашата моментална болест на вашиот љубовен живот, бидејќи вашата сакана може да биде неутешно осамена.

ШКОРПИЈА

Денот пред нас е полн со динамика. Вие сте на работ на издржливост. Веќе некое време нешто ви пречи на работа, а не сте во можност да му одолеете. Бидете внимателни, безопасна ситуација може да ве доведе до скандал.

СТРЕЛЕЦ

Време е за избор. Отфрлете неколку работи кои веќе некое време ве предизвикуваат голема грижа. Без разлика дали се работи за човечки ресурси или проекти, ве очекува тешка одлука за ограничување, која многу луѓе ќе ги навреди.

ЈАРЕЦ

Мала пауза многу ви значи. Краткорочното полнење со позитивна енергија е потпомогнато од вниманието на саканата личност која денес несебично ве опсипува. Уживајте во драгоцената пауза, ќе ви треба многу кондиција за претстојните обврски.

ВОДОЛИЈА

Некои семејни обврски не ги исполнивте навреме, па дојде време кога веќе нема одложувања. Наместо да се лутите на себе што си го дозволивте тоа, веднаш фатете се за работа и препуштете ја анализата на ситуацијата за друг, поповолен ден.

РИБА

Фокусот е на семејните односи, без разлика дали се работи за вашето семејство или вашиот партнер. Посветеноста е нешто што ве издвојува, но овој пат не сте сигурни дали вашиот ангажман е неопходен. Повеќе би сакале да спиете во слободното време.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber