ХОРОСКОП ЗА 24-ТИ ЈУНИ: Овните имаат прилив на позитивна енергија, а Водолиите се пречувствителни

24 јуни, 20220
b9889ef294da4d2d3c06d50a13de9086c61a3492

ОВЕН

Аспектите ви носат прилив на енергија што ви недостигаше во минатото. За жал, паралелно пристигнуваат и нови обврски кои ќе ја засенат сета убавина од овој период. Пред вас е напорна работа за која нема да ја добиете очекуваната награда.

БИК

Се преправате дека не ја забележувате незаинтересираноста на вашата сакана. Мислите дека со игнорирање ќе го избегнете проблемот, а вистината е дека со прикривање ја влошувате и онака напнатата ситуација. Разговарајте со неа наскоро, работите не се толку црни.

БЛИЗНАЦИ

Љубовниот живот е во центарот на вниманието. Главна тема се лагите или тишините, без разлика дали се ваши или на блиски. Неизвесноста за исходот може да предизвика голема непријатност што ќе ве натера да се чувствувате дури и болни. Надминете ги вашите стравови бидејќи кризата е привремена.

РАК

Од страв да не ја разнишате привидната стабилност во врската, целата вина ја преземате на себе. Може да влезете во сериозен конфликт бидејќи сте го прецениле вашето трпение. Промените во приватниот живот ја нарушуваат и рутината во вашата секојдневна работа.

ЛАВ

Имате многу планови и очекувате наскоро да лансирате некои од нив. За жал, денешните настани нема да ви донесат големи промени, освен што околностите ќе ве натераат да размислите дали патот што сте го смислиле е најповолен за некој како вас.

ДЕВИЦА

Денот носи голема шанса да ги реализирате плановите од кои сте се откажале. Добивките се сигурни и може да ви се вратат некои пари од кога веќе сте се откажале. Пред да ги вложите тие пари во нешто, направете добра пресметка.

ВАГА

Ви претстојат многу обврски. Ќе ви се чини дека не кревате глава од работа, а всушност ништо посебно нема да се случи. Илузијата дека сте преоптоварени доаѓа од презаситеност, па итно ви треба или промена на работното место или кратка пауза.

ШКОРПИЈА

Целото ваше внимание е насочено кон проблематичната ситуација која се случува во кругот на вашето семејство. Кулминацијата може да дојде денеска, бидејќи аспектите на небото најавуваат моментални и принудни промени. Не бегајте од проблемите, решително одете на промени.

СТРЕЛЕЦ

Сите очи се вперени во тебе. Опкружени сте со луѓе чија судбина, на некој начин, зависи од потезите што треба да ги направите. Срамот е што сте свесни дека не можете да поштедите некои луѓе иако не го заслужуваат тоа. Не мешајте ги емоциите и работата.

ЈАРЕЦ

Иако чувствувате по кој пат треба да оди вашиот понатамошен професионален развој, сепак се двоумите. Доколку прифатите каква било понуда во овој момент, дури и ако таа не е примамлива на прв поглед, на долг рок ве очекува значителна промена, особено на финансиски план.

ВОДОЛИЈА

Вашата преосетливост, денес, доаѓа до израз. Се оптоварувате со туѓи мислења додека, во исто време, работите по своја дискреција. Крајно време е да одлучите, или ќе играте како што играат другите, или ќе замижувате пред тоа што го зборуваат другите.

РИБА

Вашата самодоверба и арогантен однос полека почнуваат да ја иритираат околината која веќе некое време има значително трпение за сите. Доколку не го поправите своето однесување, може да доживеете многу непријатна ситуација која ќе ве натера да се засрамите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber