Цел свет го чекаше ОВА: Доаѓа документарен филм за Амбер Херд и Џони Деп, а еве и кога

12 септември, 20220
Amber-herd-Dzoni-dep

Цел свет го следеше судењето на поранешните сопружници

Документарен филм во два дела за судењето за клевета на актерот Џони Деп против поранешната сопруга Амбер Херд ќе се емитува на 19-ти септември на „Discovery+“.

Насловен „Johnny vs Amber: The US Trial“, документарецот содржи интервјуа со адвокатите на Деп, правни експерти и новинари, заедно со снимки од зад сцената од судењето, кое се одржа меѓу април и јуни оваа година, пренесува „NME“.

Првата епизода ќе ја истражува страната на приказната на Деп, покривајќи го неговото „насилно детство и зависност од дрога“ и презентирајќи „алтернативна верзија на настаните што го покажуваат самиот Џони како жртва на семејна злоупотреба“.

Во втората епизода детално ќе биде прикажана Херд, вклучувајќи го и „нејзиниот детален опис на наводниот сексуален напад, раскажан за прв пат пред камера“ и како „застапниците на Деп немилосрдно ја нападнаа на социјалните мрежи“, се вели во соопштението за печатот.

„Серијата обезбедува форензички приказ на клучните докази и пресвртните точки на случајот од двете страни, дозволувајќи им на гледачите сами да одлучат на кого да веруваат“, се вели во официјалниот синопсис на серијата.

Да се потсетиме, Деп ја тужеше Херд за клевета поради авторски текст од 2018 година во Вашингтон пост, каде што таа вели дека преживеала семејно насилство. Иако тој не беше именуван во написот, адвокатите на Деп тврдеа дека тоа лажно имплицирало дека сексуално и физички ја малтретирал за време на нивниот брак. Херд поднесе противтужба.

Судењето заврши во јуни со поротата која беше на страната на Деп, кому му беа доделени 10 милиони долари како компензација и 5 милиони долари за казнена отштета. На Херд и беа доделени 2 милиони долари за противтужбата против Деп.

Во јули, Херд поднесе формално известување дека ќе се жали на исходот од судењето. Нејзиниот портпарол рече: „Ние веруваме дека судот направи грешки што спречија праведна и чесна пресуда во согласност со Првиот амандман. Затоа се жалиме на пресудата“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit