Шакира за прв пат проговори за разводот од Пике: „Навистина е тешко, вложив се што имам во таа врска“

22 септември, 20220
shakira-pike-830x0

Шакира и една деценија помладиот од неа фудбалерот Жерар Пике неодамна објавија дека се разделуваат по 12 години врска, а пејачката сега за прв пат проговори за разводот.

Тие ги имаат и синовите Милан и Саша, над кои пејачката го доби старателството, а Шакира сега првпат јавно проговори за се.

– Навистина е тешко да се зборува за ова во живо, особено што првпат се осврнувам на оваа ситуација во интервју. Досега само молчев и само се обидував да ја обработам целата ситуација. Ух, и да, тешко е да се зборува за тоа, особено затоа што сè уште поминувам низ тоа, и затоа што сум во очите на јавноста, и затоа што нашата разделба не е како нормална разделба, така што ова е тешко не само за мене , но за моите деца. Неверојатно тешко – изјавила таа за магазинот „Elle“.

– Сè на сè, тешко е. И се обидов да ја скријам ситуацијата од моите деца. Се трудам да го направам тоа и да ги заштитам, бидејќи тоа е мојата мисија, број еден во животот. Но, потоа слушаат работи на училиште од своите врсници или наидуваат на некоја непријатна вест на интернет, а тоа навистина ги погодува – додаде таа.

Сепак, Шакира не сакаше да ја коментира наводната измама и новата романса на нејзиниот поранешен партнер.

– Мислам дека тие детали се некако премногу приватни за споделување, барем во овој момент… се е толку сурово и ново. Можам само да кажам дека вложив се што имав во таа врска и моето семејство – тажно рекла Шакира.

Таа исто така истакна дека имала „номадски живот“ пред нивните деца да тргнат на училиште, а потоа се преселиле во Барселона за кариерата на Пике, наместо да се преселат во САД поради нејзината.

– И така, еден од нас мораше да го направи тој труд и жртва. Токму тоа го направив – ја ставив кариерата на втор план и дојдов во Шпанија да го поддржам за да може да игра фудбал и да освојува титули. Тоа беше жртва на љубовта. Благодарение на тоа, моите деца добија ваква мајка, а јас со нив имам неверојатна врска која е нераскинлива и не одржува. Тоа е тоа. Тоа е се што можам да кажам – заклучила Шакира за споменатиот медиум.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit