Што им порача кралот Чарлс Трети на ПРИНЦОТ ХАРИ и МЕГАН МАРКЛ? Прво обраќање по смртта на кралицата, а веќе ја ШОКИРАШЕ јавноста

10 септември, 20220
320095_profimedia0606209079_ff

Откако јавноста ја потресе веста за смртта на кралицата Елизабета Втора, тогашниот принц, а сегашен крал Чарлс Втори, се најде во центарот на вниманието на јавноста.

Новиот британски крал Чарлс Трети вчера и се обрати на нацијата за прв пат откако јавноста беше потресена од веста за смртта на кралицата Елизабета Втора.

Тој седна на своето ново место, по што следеше телевизиско обраќање до нацијата во кое ги откри новите официјални титули на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон. Исто така, не ги заобиколи ни вториот син, принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл.

Princ Čarls, Kamila Parker

Иако се откажаа од кралските титули и отидоа да живеат далеку од семејството, кралот не сакал неговиот син да се чувствува запоставен и отфрлен, па му пружи рака на помирување.

„Сакам да ја изразам мојата љубов кон Хари и Меган додека тие продолжуваат да ги градат своите животи во странство“, рече Чарлс.

Неговите зборови многумина ги протолкуваа како обид да најде заеднички јазик со вториот син и да го убеди повторно да стане дел од семејството.

По смртта на кралицата, принцот Вилијам ја доби титулата принц од Велс.

Princ Hari, Megan Markl

Да се потсетиме, Хари и Меган имаат вжештени односи со кралското семејство откако ги отстапија местата како високи членови на кралското семејство во јануари 2020 година.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit