Што ни носи енергијата на „Лавовската порта“ и како најдобро да ја искористиме за нас?

6 август, 20220
orion-nebula-11107_1280-696x392

Лавовската порта се отвора на 8 Август, носејќи ни изобилство на енергија со која ги зајакнуваме новите почетоци и ги поништуваме негативните енергии. Тогаш се отвораат нови можности за секој од нас. Се разбира, за да се објаснат деталите за оваа енергија, важно е да се објасни како таа настанува, астролошки и астрономски.

Една од најсјајните ѕвезди, Сириус е на 14° Рак на овој датум. Поради доцнењето на брзината на светлината, овие ѕвезди се насочени кон врвовите на пирамидите во Гиза точно еден месец подоцна, бидејќи тогаш Сонцето се усогласува со положбата на Сириус. Така се отвора таканаречената „Лавовска порта“, бидејќи е во периодот на владеењето на знакот Лав и ни носи материјализација на она што ни изгледа плодно.

Астролошки, оваа година енергијата на ѕвездата Сириус ја зајакнува Уран, што ни го дава семето на нашите досегашни напори. Како и секогаш, некои знаци одлично ќе ја почувствуваат и примаат оваа енергија, додека некои ќе ја искусат малку подоцна, но секој е фаворизиран на помало или поголемо ниво од она во што ја вложил својата енергија. Генерално, луѓето кои нумеролошки ги имаат броевите 8 или 4 и се родени во некој од огнените знаци, најдобро ќе ја примаат оваа енергија и многу е важно да ги следат сите знаци на овој ден. Во последните 80 до 100 години ова е најсилната енергија на Лавовската порта досега!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit