Ја истакнува половината и внесува разиграност! Амал Клуни го знае најдобриот начин за носење на точки

14 мај, 20220
339349_amalkluniprofimedia0687319283_ff

Адвокатката за човекови права Амал Клуни пред неколку дена присуствуваше на итен состанок во Обединетите нации во врска со ситуацијата во Украина, каде се уште трае војната со Русија.

Амал за оваа пригода подготви деловна комбинација на облека, совршена за една ваква сериозна и важна дружба, но со карактеристики по кои се препознава нејзиниот стил: ентузијазам, веселост и малку моден експеримент!

Сопругата на Џорџ Клуни донесе дводелен комплет Диор составен од блејзер со кратки ракави и здолниште над коленото, украсено со впечатливи точки. Горниот дел од овој комплет е струкиран, поради што се истакнува витката фигура на Амал, додека здолништето е блиску до телото.

Беж точки на црна позадина секако ги натераа сите погледи во Њујорк да се свртат кон Амал Клуни, а таа употреби моќен трик за носење точки.

Имено, адвокатката постигнала совршена рамнотежа носејќи со таков ефективен комплет наједноставни лакирани салонки од брендот Живанши и чанта Christian Dior во црна боја, без непотребни детали. Така, целиот фокус е на облеката, а облеката не изгледа преполна и, сепак, намалена и во склад со приликата.

Покрај тоа, туфките се едноставен и шик начин да се направи комплетен и разигран аутфит, весел и да се внесе духот на пролетта во стилот, а важат и за подмладувачки дизајн, па не е ни чудо што се враќаат секој мај. со децении!

Инаку, Амал го носеше овој костим и во 2015 година, а уште тогаш реши да „игра на сигурно“ и да го искомбинира со целосно црна и незабележлива чанта и чевли.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber