Љубовна катастрофа: Кои хороскопски знаци се најлошиот избор за вас?

12 јануари, 20220
Screenshot_2

Дознајте кои знаци не се компатибилни, но имајте на ум дека тоа се само астролошки претпоставки.

 

 1. Овен – најлошо се сложува со Рак и Јарец

Овенот е екстровертен знак, многу енергична и огнена личност. Затоа, не е изненадување што тој најмалку се согласува со поконзервативните ликови, како што се интровертниот Рак и Јарецот.

 

 1. Бик – најлошо се сложува со Лав и Водолија

Бикот е традиционален и цврсто стои на земја, додека Лавот и Водолијата се исклучително слободоумни луѓе на кои, за разлика од Бикот, конформизмот, редот и правилата не им значат многу.

 

 1. Близнаци – најлошо се сложува со Девица и Риби

Близнаците се непостојан знак кој обожава промени и возбуда, додека Девицата и Рибите се сосема спротивно – сакаат ред, сигурност и мирен живот. Мора да се признае, Близнаците можат да бидат привлечени од остроумноста на Девицата и сонливата природа на Рибите, но на долг рок оваа комбинација ретко функционира.

 

 1. Рак – најлошо се согласува со Овен и Вага

Ракот бара стабилност, а врската со Овен или Вага често ќе биде нестабилна. Овенот е темпераментен и како незапирлива сила, а Вагите често бараат разновидност, па во врска со овие знаци, Ракот, кој се грижи за практичноста и стабилноста, нема да се чувствува удобно.

 

 1. Лав – најлошо се согласува со Бик и Скорпија

Лавот и Бикот не се согласуваат затоа што и двајцата се многу тврдоглави и навикнати да го добијат токму она што го сакаат. Скорпијата, од друга страна, има многу силна волја поради што се судира и со Лавот – овие два знака не се совпаѓаат затоа што едноставно се премногу слични.

 

 1. Девица – најлошо се согласува со Близнаци и Стрелци

Во однос на Близнаците, Девицата често се чувствува фрустрирано. Близнаците обично размислуваат општо, додека Девицата повеќе ја интересираат конкретни детали. Истото важи и за комбинацијата со Стрелец.

 

 1. Вага – најлошо се снаоѓа со Рак и Јарец

На многу друштвената Вага не не ѝ се допаѓа посветеноста на Ракот на рутината и домашниот живот. Упорните Јарци, од друга страна, знаат да бидат премногу напорни за да ја направат Вагата среќна и стабилна.

 

 1. Скорпија – најлошо се снаоѓа со Лав и Водолија

Лавот првично може да изгледа како сродна душа на Скорпијата затоа што и двата знака се многу силни, но токму поради тоа што и двајцата имаат многу силна волја им е тешко да функционираат заедно. Има заеднички инает со Водолијата, што е и причина за несогласување.

 

 1. Стрелец – најлошо се сложува со Девица и Риби

Стрелецот ќе најде заеднички јазик со Девицата и Рибите, особено со рибите чија сонлива природа одговара на идеалистичката природа на Стрелецот, но кога сето тоа ќе се собере, тие не прават добар пар. Додека Стрелецот на сè пристапува со ентузијазам и сака да проба сè веднаш, Рибите често се неодлучни и затоа овие два знака се најмногу во конфликт.

 

 1. Јарец – најлошо се сложува со Овен и Вага

Јарецот сака сè да прави мирно и смислено, додека Овенот е импулсивен и донесува одлуки брзо, без многу претходно размислување. Јарецот, пак, тешко дека ќе може да има контрола над Вагата.

 

 1. Водолија – најлошо се сложува со Бик и Скорпија

Слободоумните Водолии ќе бидат фрустрирани од крутите ставови на Бикот. И Водолијата и Скорпијата секогаш имаат силно мислење за сѐ и двата знака секогаш сакаат да бидат во право.

 

 1. Риби – најлошо се сложува со Близнаци и Стрелци

На Рибите им е тешко да го разберат текот на мислите на Близнаците бидејќи често се потпираат на невербални знаци, додека Близнаците сакаат многу да зборуваат. Ентузијазмот, енергијата и потребата на Стрелецот постојано да прави нешто и да се труди ќе ги излуди Рибите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris