5 КРАЛСКИ МОДНИ ТРИКОВИ: Како принцезите спречуваат плускавци и имаат беспрекорни фризури?

15 септември, 20220
kate-middleton-0686997614

Членовите на кралското семејство се појавуваат на бројни друштвени настани, а со оглед на вниманието на јавноста што го привлекуваат, важно е секој поглед да биде беспрекорен, а пред се да нема гаф поради ветрот или аголот на сликање. Затоа, донесуваме неколку идеи кои лесно се применуваат за поважни настани кога треба да изгледаме „совршено за сликата“.

Clutch торбата има дополнителна функција

Покрај тоа што ги носи најважните предмети, малата клач чанта е совршено оружје за криење на деколтето, што принцезата Дијана добро го знаеше, па секогаш кога излегуваше од автомобилот, опкружена со папараци, ја држеше чантата на градите за да нема несакани фотографии.

 profimedia-0452551663 (1).jpg

Како да се зацврсти шапка?

Шапките се задолжителен моден додаток за многу членови на кралското семејство, а полесно е да ги држите и покрај ветрот ако се прицврстени со чешел, трик што често го користела принцезата Дијана.

 profimedia-0594589278.jpg

Совршена пунџа

Кејт Мидлтон често ја става косата во пристојна пунџа за свечени прилики, а како таа останува со часови, а војвотката никогаш не изгледа разбушавена? Тајната е невидлива мрежа за коса!

 profimedia-0343562199.jpg

Поголем број на чевли

Трик кој многу познати жени го знаат и практикуваат е да носат поголем број на чевел, за да се спречат отечени стапала и плускавци по долгата вечер на стоење на високи потпетици.

Миди-должина

Протоколот налага членовите на кралското семејство да носат најлонки, но модерните принцези и војвотки повеќе не се придржуваат до тоа. Затоа има миди-должина за елегантен и скроен изглед кој не ги открива колената.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit