„Guns N’ Roses“ ја објавија новата верзија на „November Rain“

5 ноември, 20220
november-rain-830x0

Слушнете како звучи кога „November Rain“ ја свири оркестар од 50 луѓе

„Guns N’ Roses“ објавија ажурирана верзија на еден од нивните најголеми хитови досега, „November Rain“.

Завршена за претстојниот сет на „Use Your Illusion“, новата верзија ја свири оркестар од 50 луѓе, а аранжирана е од филмскиот и телевизиски композитор Кристофер Ленерц, кој исто така диригирал со оркестарот. Песната ја миксал Стивен Вилсон, кој исто така ремиксирал албуми од „King Crimson“, „Jethro Tull“, „Yes“, „Rush“, „Roxy Music“, „Black Sabbath“ и „Kiss“.

– Новата верзија од 2022 година е иста изведба како оригиналот, и е верно слична на неа, но со ново снимена оркестрација која ги заменува примероците користени во тоа време – откри претходно Вилсон.

Слушнете ја ажурираната верзија на „November Rain“ подолу:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber