Облечете се вака и веднаш ќе изгледате послаби за 5 кг: Стил коj секоја жена мора да гo знае! (ФОТО)

19 февруари, 2022
moda

Губењето тежина може да потрае, а понекогаш резултатот веднаш ни треба. Ако сеуште не сте ја довеле линијата до совршенство, искористете ги овие стилски трикови кои даваат докажани резултати.

Гардеробата, ако е правилно избрана, може да биде нашиот најдобар сојузник. Може да го истакне најдоброто на нашето тело и да ги скрие сите недостатоци.

Ако сакате вашата фигура да изгледа беспрекорно, следете ги овие правила:

  1. Црна боја

Добро е познато дека потемните бои, а пред се црната, имаат моќ визуелно да ја направат фигурата потенка. Секогаш бирајте потемни фармерки бидејќи на тој начин вашите нозе ќе изгледаат потенки и подолги, особено ако ги носите во комбинација со високи потпетици.

Kim Kardašijan
  1. Монохроматски стил

Исто како и црната боја и монохроматскиот стил даваат докажани резултати. Донесете една боја од глава до пети и ќе изгледате многу потенки.

monohromatski stil
  1. Избегнувајте плишани панталони

Наборите се подебели, затоа носете панталони кои се исправени напред, бидејќи ќе го сокријат стомакот и ќе ги направат нозете подолги. Ова ќе направи да изгледате повисоки и попропорционални.

Eva Longorija
  1. Панталони со висок струк

Овој крој на панталони е идеален за да се скрие вишокот на стомакот, а истовремено ќе направи нозете да изгледаат витки.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber