Адел отвори фирма: Еве со што друго ќе се бави славната пејачка

18 ноември, 20230
adele-12-830x0

По примерот на нејзините познати колешки, британската пејачка Адел (35) наводно ќе лансира сопствен бренд на козметика, пишува The Mirror.

Пејачката основаше нова компанија и аплицираше за трговска марка под името The Shelbourne Collective. Се претпоставува дека таа ќе започне со производство на сенки слични на оние што ги носи на настапите.

Може да продава и производи за нега на тело, вклучувајќи креми и лосиони, како и кармини и мелеми за усни, заедно со парфеми, накит, часовници, па дури и долна облека.

Неодамна, водителот на UK Radio 2, Скот Милс, тврдеше дека Адел им дозволува на нејзините шминкери да влезат во нејзиниот стан преку ноќ и да ја пробаат нејзината шминка додека спие.

Да потсетиме, колешките на Адел Ријана, Аријана Гранде, Селена Гомез и многу други започнаа многу успешни козметички брендови.

Во септември оваа година брендот на Ријана вредеше 2,8 милијарди долари, а брендовите на сестрите Кардашијан се меѓу најуспешните.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi