Ана Николиќ жестоко „удри“ по Дара Бубамар: „Таа песна е ужас, не верував дека некој може да ја пее“

10 март, 20230
ana-nikolic-dara-bubamara-830x0

Пејачката Ана Николиќ се врати во полн сјај, а подготовките за „Арена“ се во тек.

Познато е дека Ана и Јелена Карлеуша не се во најдобри односи, а таа сега го коментираше тоа.

– Не можам сега да зборувам за Карлеуша. Навистина не можам. Еве, таа ми вели дека не може (покажува на билбордот со своја слика). Поп музиката ја делам на бизнисмени и уметници. Кој каде се пронашол, сам се јавил. Јас само кажав како ја делам естрадата – рече таа, а потоа додаде:

Ана го прокоментира и тоа што Карлеуша го објави текстот на песната на Дара, „Кока Рока“, која ја напишал покојниот Лача Радуловиќ и за која тврди дека е нејзина и дека ја платила.

-Не сум слушнала за тоа и не ни знаев дека излегла „Кока Рока“. Лача ми ја пушташе таа песна уште одамна. Мене тоа ми беше ужас. Го прашав што му е тоа. Не ми се верува дека некој може да го пее тоа. Мислев дека никој нема да ја сними, но еве – изјави таа во емисијата Сценирања на телевизија Курир.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/