Бијонсе се врати на сцената: Приватен концерт за 24 милиони долари

24 јануари, 20230
Screenshot_4

Во саботата Бијонсе го одржа својот прв голем концерт во Дубаи по четири години, а поп дивата се качи на сцената како дел од гала прославата на отворањето на новиот луксузен хотел Atlantis The Royal.

 

 

 

Атрактивната 41-годишна девојка забранила снимање на самиот настан и ги замолила сите гости да не ги користат телефоните, но поединци сепак успеале да снимат неколку кадри и фотографии.

 

Исто така, пред самиот настап, Бијонсе прошета на црвениот тепих, заедно со уште некои познати дами – Кендал Џенер, Летиција Рајт, Бар Рафаели, Ребел Вилсон, Хали Бејли… Таа блесна во многу помпезна, впечатлива и исклучително гламурозна креација со потпишан од брендот Dolce&Gabbana.

 

Пејачката избрала фустан по нарачка во златна боја со особено длабоко деколте, но и со проѕирни, светкави детали кои ги откривале нејзините бујни облини и затегнатите нозе. Исто така, креацијата беше украсена со предимензионирана, златна наметка со предименсионирани ракави украсени и клин долг неколку метри.

Погленете ТУКА

 

На овој настап, за кој беше платена 24 милиони долари, Бијонсе сменила неколку сценски изданија и сите биле многу ефективни и необични. Еден од аутфитите вклучуваше црвени хеланки затегнати до кожата и корсет со златни детали, како и кичести, украсени ракавици и огромен клин како здолниште.

Погленете ТУКА

 

Таа подоцна се појави во жолт фустан со два огромни шлицови и проѕирни детали во пределот на стомакот, додека на грбот носеше огромни крилја со пердуви.

Погленете ТУКА

 

Тоа не е крајот – Бијонсе покажа уште едно феноменално издание, појавувајќи се на сцената во краток, проѕирен розов фустан со кристали и циркони.

 

Погленете ТУКА

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş