БРЗО И ЕФТИНО ЈАДЕЊЕ: Потпечени тестенини со паризер, ефтино јадење за целото семејство!

22 септември, 20230
62651_zapecena-testenina-shutterstock-482307286_f

Состојки:

1 пакување тестенини (400 гр.)
300 мл млеко
150 гр фета сирење
200 гр пилешки паризер
3 јајца
1 лажица мешавина од билни зачини
3 лажици масло

Подготовка:

Сварете ги тестенините според упатството на пакувањето. Се цедат, се додаваат изматените јајца, изгмеченото сирење, млекото и сечканиот магдонос, зачините. Измешајте и истурете во подмачкана тава или огноотпорен сад. Се пече во загреана рерна на 200 степени 20 минути.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi