Брз ручек во кој ќе уживате: Фантастичен рецепт за ќофтиња (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

27 септември, 20230
Screenshot_6

Ќофтињата се подготвуваат брзо, така што за кратко време ќе имате готов ручек

 

 

 

Потребно за ќофтиња:

 

 • 300 гр мелено месо
 • парче леб натопен во млеко
 • 4 чешниња лук
 • 1 лажичка сув зачин
 • 1 лажичка мелена пиперка
 • малку мелен бибер
 • 1 јајце
 • мала главица кромид, по желба
 • сол

 

Уште:

 

 • 3 големи компири
 • 100 мл варени домати
 • 100 мл вода
 • 1 лажичка густин

 

Подготовка:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi