Вака всушност изгледа Селена Гомез: Го покажа лицето без шминка и филтри и го сруши Инстаграм (ФОТО)

16 март, 20230
Screenshot_5

Селена Гомез е ретка убавица.

 

 

 

Во вторникот, најследената жена на „Инстаграм“ сподели две селфија во сосема природно издание, без шминка и ги воодушеви своите фанови.

 

30-годишната пејачка, актерка, дизајнер, а сега и претприемач, често позира во такви природни изданија.

 

Во описот на објавата покрај двете фотографии напиша Violet Chemistry, што всушност е наслов на песната на нејзината колешка и пријателка Мајли Сајрус.

ГОМЕЗ-2
Гомез-3
Селена-инстаграм

Објавата за еден ден собра повеќе од 22 милиони лајкови, а многу ѕвезди веднаш ја искоментираа објавата со пофални зборови. Мајли Сајрус ѝ остави црвено срце, како и Мишел Фајфер, додека бројни други познати личности како Парис Хилтон, Џесика Капшо, Суед Брукс ѝ оставија емотикони и пораки во кои нагласуваат колку е убава.

 

„Еве ја во полн сјај“, коментира Брукс, додека Кепшо напиша: „Убава“. Со нив се согласија и фановите на Селена, кои ја опсипаа со комплименти во илјадниците коментари.

 

Големиот број следачи на „Инстаграм“, приближно 400 милиони, делумно се должи на фактот што често споделува автентични фотографии.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/