ВАШАТА ТУШ КАБИНА ЌЕ БЛЕСНЕ! Овој трик ги брише бигорот и тврдокорните наслаги!

27 октомври, 20230
Screenshot_6

Дознајте на кој начин најлесно можете да ја исчистите туш-кабината

 

Многу модерни бањи имаат туш-кабина, но бигорот, влагата и мувлата најмногу се задржуваат тука и многу го отежнуваат чистењето.

 

Отстранувањето тврдокорни дамки од елегантните туш-кабини може да биде незгодно, па затоа ви предлагаме неколку трикови што сигурно ќе ви помогнат.

 

 • Сипете шолја дестилиран бел оцет во сад и загрејте го 30 до 45 секунди во микробранова печка.
 • Сипете го загреаниот оцет во шишенце со распрскувач.
 • Додајте неколку капки течност за миење садови.
 • Распрскајте ја течноста почнувајќи од врвот, па оставете ја да дејствува најмалку пет минути.
 • Добро измијте ја стаклената врата, па избришете ја со мека крпа од микровлакна.

 

 

Напомена:

 

 • Немојте да користите сунѓер со грубиот дел!
 • За тврдокорни дамки нанесете уште оцет и почекајте.

 

 

Дополнителни совети:

 • Наместо оцет, можете да сипете лимонов сок кој добро ќе ги исчисти дамките, но бидете внимателни доколку подот е природен камен.
 • Чистењето со помош на лимонов сок може да се примени доколку не се работи за тврдокорни дамки.
 • Поминете ја вратата, добро измијте ја со вода и избришете ја со мека крпа.
 • Туш-кабината може да биде подолго чиста, ако по секоја употреба ја чистите и ја бришете со мека крпа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi