Вереницата на Кристијано Роналдо ги налути луѓето со новиот фустан: „Треба да имаш повеќе почит“

23 јануари, 20230
Screenshot_2

Вереницата на Кристијано Роналдо се појави на доделувањето на Joy Awards, една од најголемите церемонии за доделување награди во арапскиот регион во чест на познатите личности за нивните достигнувања, и го сврте вниманието кон себе.

 

 

 

Георгина носеше долг кадифен фустан со голем шлиц од страна и истакнато деколте, а на главата имаше црна, проѕирна марама.

 

Токму марамата предизвика многу дискусија во коментарите под нејзините фотографии.

 

„Би требала да го почитуваш хиџабот, тоа не е моден додаток“, гласеше еден од коментарите, а потоа продолжија да следат други реакции: „Ја покрила главата, а ја исфрлила ногата“, „Овој фустан и таа марама не одат заедно, воопшто“, „Мислам дека облеката не е соодветна за Саудиска Арабија“

Изгледа дека Георгина тешко се навикнува на кодексот на облекување во Саудиска Арабија, а тоа не останува незабележано.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş