Вие сте генијалец ако успеете да пронајдете 3 бувови скриени меѓу кокошките

17 март, 20230
skrivalica-sove-2-830x0

Подгответе се за уште една предизвикувачка криенка

Унгарскиот уметник Џерџели Дудаш, попознат како Дудолф, создаде нова криенка која ќе ги тестира вашите перцептивни способности.

Дудолф е познат по неговите неверојатно добри криенки кои ја тестираат вашата моќ на набљудување.

На илустрацијата се прикажани многу кокошки меѓу кои вешто се кријат три бувови.

Кокошките се во различни бои, а уметникот ги оживеал со додавање мали детали како очила, капи, вратоврски и шалови.

Криенката бара да најдете дури три скриени бувови меѓу кокошките.

Додека некои успеваат да ги најдат сите три бувови, други се мачат и не успеваат да ги најдат сите.

Ако не можете да ги најдете сите, погледнете го решението подолу.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/