„Да видиш како сум кога сум поразена“, Ана Николиќ проговори за Марина Туцаковиќ која ги напиша нејзините најголеми хитови

20 септември, 20230
Ана Николиќ

Блискоста на покојната Марина Туцаковиќ со пејачката Ана Николиќ отсекогаш била евидентна,а и двете истакнувале колку се сакаат.Смртта на Марина длабоко ја погоди Ана,за која славниот текстописец ги напиша најголемите хитови,па дури и подари песна која ја посвети на нејзиниот син Милош, кој прерано почина.
Со оглед на тоа што вчера се навршија две години од смртта на Марина Туцаковиќ,многумина се сетија на неа и на социјалните мрежи изразија жалење бидејќи повеќе ја нема.Меѓу оние на кои сигурно најмногу им недостига Туцаковиќ е Ана,која синоќа објави видео со Марина.

– Кога би можела да видиш како сум кога сум поразена,ќе беше горда,но не си тука.Ми недостигаш – напишала Ана,на која во последните години и беше многу лошо,особено по смртта на Марина,која се случи на 19 септември 2021 година.

"Da vidiš kakva sam u porazu", Ana Nikolić progovorila o Marini Tucaković koja joj je napisala najveće hitove

Марина еднаш потврди дека на Ана и ја подарила својата најважна песна,онаа што ја напишала за нејзиниот покоен син Милош Радуловиќ.Иако тогаш се шпекулираше дека Ана песната му ја посветила на Родољуб Радуловиќ,попознат по прекарот Миша Банана,Туцаковиќ тоа го демантираше.

– Песната ја напишав во најтешкиот период од мојот живот,кога го загубив синот! Долго размислував кој може да ги пренесе овие силни емоции на публиката,а потоа изборот падна на Ана Николиќ.Инаку, кога Ана еднаш ја промовираше песната Мишо мој,се шпекулираше дека песната е посветена на контроверзниот бизнисмен Миша Банана,но тоа не е вистина – изјави тогаш Туцаковиќ.

-Случајно и двајцата имаат исто име и презиме,а тоа што Ана била во блиска врска со Родољуб Радуловиќ нема никаква врска со песната.Многу е грдо што низ весниците се врти оваа приказна за мојот покоен син- додаде Марина Туцаковиќ.

По објавувањето на песната Мишо мој,пејачката Ана Николиќ изјави дека се потрудила да ја изведе песната онака како што се очекуваше од неа.

-Ми беше многу тешко,а кога Марина изрази желба да ја испеам песната Мишо мој,се наежив.Едвај собрав сили да ја снимам песната и да ја претставам онака како што се очекува од мене.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi