Ева Лонгорија беше “грдото пајче” на нејзиното семејство,најгрда од сестрите:Ова е нејзиниот поглед на убавината денес

17 ноември, 20230
Ева Лонгорија

Ева рече дека пораснала верувајќи дека не е „згодна“ туку „забавна“ сестра.Денес,благодарение на тоа,таа има сосема поинаков поглед на убавината.

Ева Лонгорија (48) е една од најуспешните актерки во светот,а важи за една од најубавите и најзгодните,па не е чудно што со години ја гледаме во реклами за производи за убавина.

Во подкаст со Аманда Хирш наречен „Not Skinny But Not Fat“,таа се отвори пред публиката и раскажа болни детали од нејзиното детство.Таа беше „најгрдата од трите сестри“ додека растеше, што сега и е болно сеќавање.

– Сите мои сестри беа русокоси, а јас бев единствената со црна коса, темна кожа и темни очи. Пораснав како „la prieta fea“ што значи грдо,мрачно – изјави таа при гостувањето.

Лонгорија понатаму спомна дека дури и нејзината мајка ја нарекувала така,што дополнително влијаело на развојот на нејзината самодоверба во тој период.

– Луѓето доаѓаа кај мајка ми и ѝ велеа:„Твоите ќерки се толку убави,но која е оваа?“ – се присетила актерката.

Ева рече дека пораснала верувајќи дека не е „згодната“ туку „забавната“ сестра. Денес,благодарение на тоа,таа има сосема поинаков поглед на убавината.

– Навистина сум клише,но мислам дека убавината доаѓа од внатре.Мислам дека нема ништо поубаво од тоа кога во собата влегувa паметна,самоуверена жена – изјави таа за „Cosmopolitan“, додавајќи:

– Така ме научи мајка ми,па иако пораснав како грдото пајче на моето семејство,немав лош однос кон убавината.Она што ме научи беше да не зависам од тоа.Знаев дека ќе бидам незаборавнa,знаев дека ќе бидам духовитa,па иако сум на најубавата листа или сум амбасадор на L’Oreal,тоа не ме дефинира како личност.

Потешко е да се биде без шминка
Сепак,таа знае дека понекогаш користењето на вистинските трикови е сигурен начин да се чувствувате подобро во своја кожа. Првиот трик секако е носењето маскара,дури и без дополнителна шминка,доволно е на лицето да му дадете поодморен израз.

-Постојано го бакнувам и гушкам син ми,па мислам дека затоа барам поприроден изглед.Јас навистина не носам црвен кармин кога сум со мојот син.Мојата рутина за убавина е дефинитивно поефикасна сега кога имам син.Мојата рутина за убавина и шминка не може долго да трае морам да си го продолжам денот – истакна таа како важна ставка.

Таа,како што вели,моментално ја живее својата најдобра ера на убавина.

– Поминувам низ многу природна фаза;Сакам помалку шминка и помалку стилизирање на мојата коса.Јас сум од Тексас,така што поминав низ многу фази а потоа и црвени теписи,со дотерувања и надградби на коса.Сега некако завршив со се.Повеќе сакам да бидам без шминка,што всушност е потешко да се направи.

Дека знае да ја цени убавината на другите жени покажала кога зборувала за својата колешка.

– Салма Хаек е една од моите најголеми икони за убавина.Мислам дека е зачудувачка.Секогаш гледам на Софија Лорен и Брижит Бардо како референци за убавина кога станува збор за добра шминка за очи.

Она без што никогаш не би можела,дури ни на пуст остров, е секако заштитен фактор,маскара и балсам за усни.

Ева Лонгорија (48) е една од најуспешните актерки во светот, а важи за една од најубавите и најзгодните,па не е чудно што со години ја гледаме во реклами за производи за убавина.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi