ЕВЕ ЗА ШТО РАЗМИСЛУВААТ МАЖИТЕ ПРЕД ПРВИОТ СЕКСУАЛЕН ОДНОС: Буквално нема да верувате за што станува збор

18 март, 20230
Screenshot_4

Комбинацијата на неизвесност и жестока желба често резултира со поголем напор во предиграта

 

Повеќето мажи се повеќе фокусирани да не згрешат отколку да размислуваат за можните „грешки“ на партнерката за време на сексот.

 

Типичното сценарио би можело да изгледа вака: предиграта започнува со бакнежи и галење и мажот автоматски се прашува: „Дали ова навистина ќе се случи?“.

 

Комбинацијата на неизвесност и жестока желба често резултира со поголем напор во предиграта. Сепак, многу мажи во овие моменти, кои треба целосно да ги обземат, се загрижени за „техничките“ детали (особено ако е првиот секс) – дали ќе го совладаат копчето на градникот, дали да се сетат во вистинско време каде го оставиле кондомот, дали ги тргнале валканите чорапи или сѐ уште се до креветот…

 

И нервите страдаат!

 

И така, додека вредно се обидувате да го подигнете нивото на возбуда кај партнерот, неизвесноста за постигнување на целта, како и будно следење на реакциите на она што тие го прават – продолжува. А потоа, кога партнерката целосно ќе се предаде, возбудата на мажот уште повеќе расте.

 

Покрај неверојатната возбуда, нервите почнуваат да страдаат и од грижа за тоа што се случува во најважниот дел од телото. Едноставно, мажите сакаат сексот секој пат да биде жежок, забавен и невоздржан. Се разбира, најдоброто што некогаш сте го доживеале!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/