Еве зошто треба да држите ТЕГЛА СО ОРИЗ во вашиот ОРМАР

25 јануари, 20230
96952064da34d062db957a8f120624a13d2b89c3

Доколку сакате вашите плакари и соби секогаш да мирисаат пријатно, се што ви треба е стаклена тегла, ориз и неколку капки есенцијално масло.

Оризот совршено ги впива мирисите на есенцијалното масло, така што ќе го задржи мирисот во вашата гардероба неколку месеци. Тоа е подобар избор од освежувачите за воздух купени во продавница бидејќи не содржи никакви хемикалии.

Можете да изберете масло од кој било мирис. Маслото од маточина е најефикасно ако сакате да ги елиминирате непријатните ароми.

Се прави со полнење на тегла со ориз и додавање 10 до 20 капки есенцијално масло. Покријте и добро протресете за рамномерно да се распореди маслото. Отстранете го капакот, покријте ја теглата со газа и прицврстете ја со гумена лента. Кога ќе забележите дека интензитетот на мирисот е намален, само протресете ја теглата или додадете неколку капки масло.

Освен за гардероби, можете да го користите и како освежувач на просторијата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş