ЕДИНСТВЕНИТЕ ПАТИКИ КОИ ЌЕ ГИ НОСИТЕ ОВАА ЕСЕН:Заборавете на белата боја,полесно се вклопуваат и изгледаат елегантно

15 септември, 20230
ЕДИНСТВЕНИТЕ ПАТИКИ КОИ ЌЕ ГИ НОСИТЕ ОВАА ЕСЕН

Веќе неколку сезони, белите патики се тренд број еден во женската мода.Се носат со свечени панталони и фустани, шорцеви, макси и мини здолништа,дење,навечер,па и на работа.Нема гардероба со која не одат,а сега добија достојна замена.Бонус е тоа што може да се перат во машина за перење,за да не се грижите премногу дали ќе се извалкаат.

Како што најавуваат модните познавачи,и оваа есен ќе се носат патики,само не во бела,туку во сребрена боја!И лесно можат да се поклопат со сите стилови,а сепак да бидат многу шик!


Она што прави мала, но важна разлика во однос на белите патики е тоа што сребрените и даваат доза на гламур, елеганција и свеченост на секоја модна комбинација.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Palazzo Domburg (@palazzodomburg)

Како да ги вклучите сребрените патики во вашиот стил?
Многу едноставно! За лежерни опции комбинирајте ги со широки фармерки и широка бела кошула,која не е целосно закопчана. Одлична комбинација за вечер е со макси или мини црн фустан со едноставен крој.

 

Доколку, пак, сте љубител на посветли, „поблескави“ бои, тоа одлично ќе оди со јакна циклама и зелени панталони.Всушност, нема комбинација со која нема да оди!

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bloom Fashion (@bloomfashion)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/