Едита Арадиновиќ купи нов стан:Пространа дневна соба,гардеробер,се е луксузно – еве со кого ќе ужива

12 октомври, 20230
Едита Арадиновиќ купи нов стан

Пејачката го остварила својот сон да го купи својот прв недвижен имот пред да наполни 30 години.

Популарната пејачка Едита Арадиновиќ со години напорно работи сама на градење музичка кариера.Таа се труди секој настап да го направи незаборавен,па не е чудно што е многу популарна,особено кај помладата популација.

Напорната работа и многуте непроспиени ноќи изгледа вродиле со плод,а пејачката успеа и да ја оствари својата голема желба. Имено,таа во повеќе наврати во јавноста кажа дека нејзиниот сон е да си купи сопствен стан пред да наполни 30 години.

И се чини дека нејзиниот сон штотуку се оствари.Оваа радосна вест Едита реши да ја сподели со своите следбеници на социјалните мрежи,по што доби огромен број коментари.

Таа реши да објасни како и зошто ангажирала стручни луѓе да се занимаваат со уредувањето на ентериерот, секако според нејзините желби и барања.

– Оваа година е клучна за мене,бидејќи го исполнив мојот детски сон,до 30 години да си обезбедам стан и успеав во тоа. Многу сум емотивна додека го пишувам ова и сè уште не сум ни свесна дека оваа година ќе влезам во мојот стан.Естетиката ми е важна и затоа за неа ги избрав буквално најсилните луѓе – рекла таа,па додала:

– Да речеме, многумина ми се спротивставија зошто вработив архитект или зошто не објавив на Инстаграм за некој да ми го направи тоа без да ми наплати,но тоа сме ние балкански глави,но налетав на човек,компанија,која ја надмина дури и мојата.оригиналната идеја.Затоа решив да го споделам овој процес со вас,бидејќи знам колку е важно да оставите се во вистински раце,особено ако сте расположени се да биде 10/10.

Таа објаснила и дека често има проблем со недостигот на простор за гардероба,поради што решила една соба да ја претвори во мала империја на облека.

– Побарав станот да ми биде гардеробер,бидејќи не знам како подруго да ги решам моите работи.Мислам дека успеавме.Ќе го споделам со вас целиот процес на уредување на станот.

Покрај гардероберот,Едита имаше и посебно барање кога е во прашање кујната.

– Малкумина знаат дека во душа сум домаќинка,го чекам мојот принц на бел коњ да имаме пет деца,да готвам и подготвувам,па затоа побарав кујната да биде доминантна,бидејќи не е лесно да се прехрани семејство од седум члена,плус две кучиња.- напиша таа.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi