Карлеуша ја поддржа Розга, па најави изненадувања за ова лето: „Се повлеков малку пред новиот албум“

8 април, 20230
jelena-karleusa-15-830x0

ЈК одговараше на новинарските прашања пред концертот на Розга

Пејачката Јелена Розга одржа спектакуларен концерт во белградската „Штарк Арена“, а по тој повод ја поддржа и поп ѕвездата Јелена Карлеуша.

ЈК пред концертот одговараше на прашањата на новинарите, па најави многу изненадувања кои ќе ги приреди летово.

– Малку се повлеков пред новиот албум, но не можев да го пропуштам концертот на мојата пријателка Јелена Розга. Мило ми е што арената се распродаде и возбудена сум поради тоа. Инаку, и ги пеам нејзините песни на настапи и многу ја сакам приватно, а и како уметник – изјави Карлеуша.

Со оглед на тоа дека на големо го завршува новиот албум, не крие дека летниот период ќе биде доста возбудлив.

– Што се однесува до моите концерти, нека остане мала тајна за медиумите и публиката. Очекувајте многу изненадувања ова лето – изјави Карлеуша.

jelena-karleusa-13-830x0
jelena-karleusa-15-830x0
jelena-karleusa-16-830x0
jelena-karleusa-17-830x0
jelena-karleusa-18-830x0
1680907110287-jelena-rozga-koncert5-830x0
1680907106691-jelena-rozga-koncert-830x0
jelena-karleusa-111-830x0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/