Компири кои треба да ги пробате! Една состојка ги прави особено вкусни (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

17 ноември, 20230
Screenshot_2

Ако сте љубител на компири, тогаш можете да го пробате овој рецептот со додаток на лук.

 

 

СОСТОЈКИ:

  • 1 кг компири
  • сол
  • мелен бибер
  • масло
  • 200 мл крем за готвење
  • 3 чешниња лук
  • листови магдонос

 

Подготовка:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi