ЛИСНАТО ТЕСТО – СОЛЕНО ИЛИ СЛАТКО (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

26 мај, 20230
Screenshot_1

Наместо да купувате лиснато тесто во пекара, секогаш можете да направите домашно

 

 

СОСТОЈКИ:

  • 200 гр путер или маргарин
  • 1 јајце
  • 1 лажица масло
  • 1 лажичка шеќер
  • 1 лажичка оцет
  • 250 мл вода
  • малку сол
  • 3 чинии од 250 гр брашно
  • 180-200 гр омекнат маргарин

 

Прилог:

  • сирење, овошје, кулен сирење

 

Подготовка:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/