Модна магија во рака,чевли кои се носат со децении:За новиот стајлинг на Северина ќе се зборува со денови

25 октомври, 20230
Северина

Северина деновите ги поминува во Мароко во друштво на својата пријателка и се обидува да ги сними и најситните детали на својот телефон,спасувајќи ги од заборав.Популарната Хрватица Северина Вучковиќ изминативе неколку дена на својот Инстаграм профил објавува бројни фотографии од патувањето во Мароко.Таа отиде на разгледување,учејќи за мароканскиот јазик и култура и се чини дека е воодушевена од сè што имала можност да види таму.

Таа не се двоумеше да сподели серија фотографии со своите следбеници,од кои ниту една не остана незабележана.Сепак, се чини дека последната е таа која го украде целото внимание на модните познавачи.

Имено,Северина позираше во широк, многу едноставен и ефективен фустан во духот на мароканската култура и традиција.

Овој пат таа се одлучи за црн кафтан кој го искомбинира со ефектни златни гладијаторски сандали и фантастичен стејтмент накит,меѓу кои најмногу се истакна ланчето.

Љубителите на модата не можеа да пропуштат многу ефикасна и добро позната чанта од светски познатиот бренд Bottega Veneta.Во прашање беше моделот Jodie,која стана моден хит штом се појави во 2020 година.

Северина изгледа многу вешто избра овој пат и успеа да постигне одличен ефект со оваа моќна чанта која со години ја носат некои од најпопуларните жени ширум светот.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Поранешниот креативен директор Даниел Ли најде инспирација за оваа чанта во чантите Bottega од 1970-тите. Оваа модна куќа веќе правеше чанти од ткаена кожа, а Ли само им вдахна нов живот и претстави модернизирани верзии.

Чантата Jodie доаѓа во три големини,а меѓу трендсетерките најпопуларен е мини моделот кој го носи и Северина.Таа за себе избра варијанта во црна боја,надоградена со синџир што на целата комбинација и даде доза на елеганција.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi