Најдобриот рецепт за Јафа торта! Задоволство кое на сите им успева од прв пат (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

16 ноември, 20230
Screenshot_7

Ако сакате јафа, тогаш можете да се обидете да направите торта со овој бисквит.

 

 

СОСТОЈКИ:

  • 500 гр Јафа бисквити
  • 300 гр крем сирење
  • 150 гр шеќер во прав
  • 500 мл слатка павлака
  • 50 гр скроб
  • 500 мл фанта
  • засладено какао за декорација

 

Подготовка:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi