Најдобрите солени стапчиња! Направете вкусни грицки, подготвени за кратко време (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

26 септември, 20230
Screenshot_6

За овие стапчиња ќе бидат доволни малку брашно, квасец, сол и уште неколку состојки.

 

 

СОСОТЈКИ:

  • 500 гр повеќенаменско брашно
  • 3,5 гр инстант квасец
  • една лажичка сол
  • прстофат лук во прав
  • 50 мл масло
  • 50 гр путер
  • 200 мл вода
  • 1 јајце
  • четвртина чаша сусам

 

Подготовка:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi