Не е само од теретана: Важи за најдобар фраер на естрадата, Саша Ковачевиќ откри како ја одржува линијата без грам сало

5 октомври, 20230
Screenshot_6

Српскиот пејач Саша Ковачевиќ (38) важи за еден од најзгодните мажи на регионалната музичка сцена.

 

 

 

 

Уште од првиот момент кога се појави на естрадата, пред речиси две децении, сите жени се „луди“ по него. Прекрасен глас, извајано тело и широка насмевка – ова се епитетите што го красат.

 

Тој отсекогаш се грижел за својот физички изглед – редовно тренира, но се грижи и за исхраната.

 

Риба, пилешко и говедско месо се нештата кои најчесто се наоѓаат на неговото дневно мени. Претежно пие вода и лимонада, а од алкохол – најчесто бело вино. Потребата за јаглехидрати за исполнува со ориз и компири, а многу често консумира разновиден зеленчук и избрано овошје.

 

Ковачевиќ тренира пет до шест пати неделно, во зависност од деловните обврски и патувањата.

snapinsta.app_317486193_869060201115724_2223356974094566027_n_1080
snapinsta.app_240645335_270528331263032_5431859063762346474_n_1080

„НАЈВАЖНА Е ДИСЦИПЛИНАТА. НЕКОИ ЛУЃЕ НЕМААТ СИЛЕН КАРАКТЕР, ПА ПО ЕДЕН МЕСЕЦ ЗДРАВА ИСХРАНА СЕ ВРАЌААТ НА СТАРИТЕ НАВИКИ, БИДЕЈЌИ НЕ МОЖАТ ДА ИЗДРЖАТ. НО, НЕ СМЕАТ ДА СЕ ОТКАЖАТ ОД ЗДРАВИОТ НАЧИН НА ЖИВОТ. И МЕНЕ НЕ МИ Е ЛЕСНО, НО КОГА ЌЕ ВЛЕЗЕШ ВО ШТОС, РЕЗУЛТАТИТЕ СЕ ВИДЛИВИ МНОГУ БРЗО. СЕГА ГИ СОВЕТУВАМ СИТЕ ОКОЛУ МЕНЕ, ДУРИ И МОЈАТА ДЕВОЈКА СЕГА РЕДОВНО ТРЕНИРА СО МЕНЕ“.

 

Ова е дневното мени на Саша Ковачевиќ:

 

Појадок: 8 до 10 јајца (1 до 2 жолчки, остатокот само белки) или туна, 2 до 3 парчиња тост леб од туна и салата

Ручек: пилешко, мисирка или стек, варен ориз и салата

Вечера: Риба

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi