„Никогаш не сакав да ја снимам таа песна“: Сенида откри дека сакала да им го посвети ОВОЈ хит на колегите

25 мај, 20230
4004d5828419f1637e9af14102b3b7b217f6617b

Пејачката откри малку познат детал од нејзината кариера

Пејачката Сенида Хајдарпашиќ, попозната како Сенидах, за краток период стекна огромна популарност. Нејзините нумери имаат милионски прегледи, а меѓу нив се издвојува хитот „Mišići“ со над 81 милион прегледи.

Меѓутоа, за време на гостувањето на Радио С3, таа откри дека не сакала да ја сними таа песна:

– Никогаш не сакав да ја снимам таа песна. Имав друга пејачка во мојата глава, но потоа реков: „Ајде, ќе го направам тоа“… Имаше двајца или повеќе пејачи кои ми беа во главата додека работев на текстот и на делот „Јас“ танцувам, танцувам..” но кул е што тогаш ја зедов – вели пејачката, додавајќи дека не очекувала песната да стане голем хит:

– Сите околу мене велеа „Леле, тоа е хит“ и навистина е, но гледате, јас размислував во друга насока. Дека ќе правам песни како „Слаѓана“, како „Без тебе“, но ми треба нешто весело и секогаш сакам да правам некако тажни песни, некако моќни тажни песни, но не можам, морам да се подигнам и морам да ги подигнам луѓето на концерти, инаку сите ќе сечеме вени – заклучила таа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/