Нина Бадриќ во издание од „МИЛИОН ДОЛАРИ“: Велат дека никогаш не била попровокативна, а овој фустан е СОН на секоја жена

21 јануари, 20230
5079_alo03-alo-promo_f

Нина Бадриќ ја доведе линијата до совршенство, а многу модни критичари забележаа дека до перфекција е доведен и нејзиниот моден стил.

Имено, таа на својот Инстаграм профил објави фотографија на која позира во црвен фустан и беж капут. Таа се одлучи за силна шминка. “Среќата е одлука. Не мрморете. Опкружете се со убавина и луѓе кои се радост. Не се жалете. Секогаш може да биде полошо. Имајте верба. Се додека постоите, можете да почнете од почеток”, напиша таа.

Под фотографијата имаше само позитивни коментари. „Во тебе е вткаена сета женственост на светот“, напиша еден корисник на Инстаграм. „Боже мој, каква убава жена“, додаде друг. „Ти си како вино. Колку си постара, толку си подобра“, е исто така еден од коментарите.

Освен што го промени модниот стил, Нина го промени и начинот на исхрана и целосно отстранила една храна од менито – месото. Иако била голем гурман, пејачката решила да се откаже од омилените специјалитети и тоа, како што вели, и помогнало да изгуби 20 килограми.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş